Mój rozkład dnia

10Pracownikiem biurowym w pewnej poznańskiej firmie jestem już od 5 lat. Każdy dzień pracy przebiega niemal identycznie jak pozostałe, co czasami może być nieco frustrujące, jednak w ogólnym rozrachunku daje poczucie stabilności zawodowej i życiowej.

Codziennie rano wstaję o 6 rano by po krótkim prysznicu, śniadaniu i przygotowaniu się do pracy móc dojechać na 8.00 do biura na Wichrowych Wzgórzach, pracownik biurowy Poznań. Jestem jedną z pierwszych osób, które pojawiają się w pracy. Moim pierwszym zadaniem jest przygotować biuro tak, by o godzinie 9.00 gdy wszyscy przyjdą do pracy cała niezbędna dokumentacja była gotowa. Każdy z pracowników codziennie rano dostaje do wypełnienia raport pracy za poprzedni dzień, otrzymuje plan pracy na dzień dzisiejszy, terminarz i rozkład spotkań oraz krótką notatkę z najważniejszymi informacjami.

Następnie zajmuję się porządkowaniem faktur, rachunków i innych dokumentów. W międzyczasie odbieram telefony i korespondencję od klientów, osób zainteresowanych nawiązaniem współpracy z naszą firmą lub od współpracowników. Około 11.00 robię sobie przerwę na małą kawę i drugie śniadanie. Cały dzień pracy upływa mi na monotonnym grzebaniu w dokumentach, porządkowaniu, katalogowaniu, wprowadzaniu danych do komputera, kserowaniu i innych czynnościach typowych dla pracy biurowej. Czasami zdarza się miły przerywnik w postaci obecności na spotkaniu z klientem czy wyjście na miasto w celu załatwienia jakiejś niecierpiącej zwłoki sprawy. Może moja praca nie należy do najambitniejszych, cieszę się jednak że ją mam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *